[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.4.6″][et_pb_row _builder_version=”4.4.6″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.4.6″][et_pb_text _builder_version=”4.4.6″]

Brak zaufania do banków i innych instytucji finansowych skłania wiele osób do poszukiwania alternatywnych miejsc do lokowania swojego kapitału. Są tacy co z zasady unikają banków, biorąc pod uwagę ich udział w lekkomyślnych pożyczkach, które doprowadziły do pęknięcia bańki mieszkaniowej i wywołały wielką recesję. Do tego oprocentowanie na lokatach czy kontach oszczędnościowych jest praktycznie zerowe a stale rosnąca inflacja jeszcze bardziej uszczupla Twoje oszczędności. Warto zatem spojrzeć na inne alternatywne miejsca gdzie można ulokować swój kapitał.

Zanim jednak przejdziesz do treści, proponujemy zapisać się najbliższą transmisję BEZPŁATNEGO SZKOLENIA PRZEZ INTERNET. Pokażemy kilka rozwiązań, o których nie  przeczytasz tutaj.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.4.6″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.4.6″][et_pb_text _builder_version=”4.4.6″]

1. NIERUCHOMOŚCI

W czasach ograniczonego zaufania dla banków i rynku akcji zainteresowanie inwestycją w nieruchomości może być dobrą decyzją ale tylko gdy będzie ona bardzo dobrze przemyślana.

Nie jest jasne, w jaki sposób sytuacja koronawirusa wpłynie na nieruchomości, ale raczej nie będzie pozytywna. Ogromne spowolnienie gospodarcze i spadek zatrudnienia prawdopodobnie wpłynie na to, że za jakiś czas branża nieruchomości również odnotuje gorszy okres.

Wówczas to będzie dobry moment na zakup mieszkań lub gruntów, ale tylko dla osób którzy będą dysponować kapitałem. Wiele osób zostanie z pustymi lokalami bez najemcy i będzie chciała szybko je sprzedać. Co za tym idzie cena takiej transakcji będzie znacznie niższa niż obecne ceny rynkowe.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.4.6″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.4.6″][et_pb_text _builder_version=”4.4.6″]

2. METALE SZLACHETNE

Jeden ze scenariuszy, w którym rynki finansowe przestają funkcjonować, utrzymuje, że złoto, srebro i inne metale, takie jak platyna lub miedź, będą nadal zachowywać swoją wartość. Prawdopodobieństwo powrotu do systemu handlu wymiennego z dobrami fizycznymi jest minimalne, ale utrzymywanie określonego odsetka aktywów w tej formie może mieć sens.

Po pierwsze, metale szlachetne historycznie wykazywały niską lub ujemną korelację z innymi klasami aktywów, takimi jak akcje i obligacje – to znaczy, gdy inwestycje odnotowują straty, metale raczej utrzymują swoją wartość, a nawet mogą wzrosnąć .

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.4.6″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.4.6″][et_pb_text _builder_version=”4.4.6″]

3. AKTYWA LUKSUSOWE

Ta kategoria aktywów materialnych obejmuje dzieła sztuki, samochody, zegarki, diamenty i inne klejnoty oraz wszystko, co można uznać za przedmiot kolekcjonerski. Na ich korzyść są to przedmioty, które można dotknąć i zobaczyć, w porównaniu do wyciągu z konta bankowego, którego pobranie może potrwać, jeśli instytucja finansowa, która go posiada, przestanie istnieć.

Jednak warto zaznaczyć, że luksusowe inwestycje nie są wcale pewnym wyborem. Na dziełach sztuki trzeba się po prostu znać lub mieć zaufaną osobę która np. dany obraz zweryfikuje pod kątem wiarygodności. Dodatkowo zbywalność dzieł sztuki nie należy do najprostszych. Wyobraź sobie że szybko musisz się ewakuować z domu i bierzesz tylko najpotrzebniejsze rzeczy żeby przetrwać. Ciężko będzie zabrać w takiej sytuacji dzieła sztuki i szybko je upłynnić żeby mieć jakieś pieniądze.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.4.4″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.4.4″][et_pb_cta button_url=”https://proptraders.pl/bezplatne-szkolenie/” url_new_window=”on” button_text=”OK. ZAPISUJE SIĘ” _builder_version=”4.4.6″ custom_button=”on” button_text_size=”15px” button_alignment=”center” link_option_url_new_window=”on”]

Na najbliższym webinarze opowiemy gdzie sami lokujemy swoje pieniądze, aby były bezpieczne i generowały systematyczne zyski. Chcesz się dowiedzieć więcej? Kliknij tutaj, wpadnij i posłuchaj.

[/et_pb_cta][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.4.6″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.4.6″][et_pb_text _builder_version=”4.4.6″]

4. GOTÓWKA

Chociaż wkładanie pieniędzy pod „materac” stało się banałem, niewątpliwie korzyścią tego rozwiązania jest fakt, że masz swoje fundusze pod ręką. Warto przechowywać jakąś część swoich pieniędzy w gotówce na wypadek nieprzewidzianych sytuacji, w wyniku których będziesz ich szybko potrzebował. Może to być kryzys bankowy lub finansowy albo nagła choroba lub na wypadek wojny (scenariusz prawdopodobny chociaż mało realny, ale tak czy inaczej warto się zabezpieczyć).

Minusem przechowywanie pieniędzy w domu jest również to, że nie są one ubezpieczone i narażone na ewentualną kradzież. Dodatkowo stale rosnąca inflacja zmniejsza ich wartość nabywczą. A na wypadek zaistnienia hiperinflacji (ostatnim jej przykładem jest Wenezuela) Twoje pieniądze staną się bezwartościowe.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.4.6″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.4.6″][et_pb_text _builder_version=”4.4.6″]

5. KRYPTOWALUTY

To kolejna alternatywna opcja inwestycyjna. Istnieje wiele możliwości wyboru; Bitcoin jest najbardziej znany. Tak zwane „krypto” oferują inwestorom indywidualnym wyjątkową okazję do wejścia w technologię, która wciąż jest bardzo rozwijająca się.

Oczywiście jest to także szansa na duże zyski jak i stratę.

Na przykład, po szybkim wzroście do stratosferycznych szczytów pod koniec 2017r, bitcoin stracił około trzech czwartych swojej wartości do chwili obecnej. Kryptowaluty są dobrym miejscem do pomnażania swojego kapitału ale tylko dla osób, które znają się na tym rynku i mają świadomość jakie ryzyko jest z tym związane.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.4.6″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.4.6″][et_pb_text _builder_version=”4.4.6″]

PODSUMOWANIE

Chociaż krach na rynku kredytów hipotecznych typu subprime ma ponad dziesięć lat, branża finansowa jest w dzisiejszych czasach podejrzana, przynajmniej przez niektórych sceptyków. Rynek giełdowy może być nie mniejszym powodem do niepokoju dla takich osób, szczególnie w następstwie wybuchu koronawirusa i bezprecedensowej ciągłej zmienności, której doświadczają rynki.

Dla zachowania szczególnej ostrożności powyższe rozwiązania w porównaniu do ofert bankowych lub giełdy akcji mogą być bardziej opłacalne. Ale biorąc pod uwagę ryzyko, żadna z nich nie powinna stanowić zbyt dużej części twojego portfela inwestycyjnego.

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”4.4.6″]

Sami też lokujemy swoje pieniądze w kilku z tych miejsc, ale jest to tylko część naszych pieniędzy. Największe skupienie mamy na rynku dajacym bezpiecznie i systematyczne dochody. Chcesz dowiedzieć się jaki to rynek?

Wpadnij na nasz BEZPŁATNY WEBINAR.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]